Kierowca ciężarówki skosił sygnalizację i znaki drogowe

25.07.2017 11:50

24 lipca 2017 roku w Olsztynie doszło do groźnego zdarzenia, w którym kierowca pojazdu ciężarowego z naczepą nie dostosował prędkości do warunków drogowych, nie zdążył skręcić w lewo, przez co zniszczył sygnalizatory świetlne, słupy oświetleniowe i znaki.

Kierowca ciężarówki skosił sygnalizację i znaki drogowe fot. kadr z wideo

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej z Nowo Bałtycką w Olsztynie. Kierowca ciężarówki przewożący artykuły spożywcze miał skręcić w lewo, ale ze względu na zbyt dużą prędkość, nie wyrobił się i pomknął na wprost, uszkadzając mienie publiczne. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego incydentu.

Na miejsce tego zajścia przyjechali policjanci, którzy nałożyli na sprawcę mandat karny w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych. Przy okazji niesfornemu 61-latkowi zatrzymano dowód rejestracyjny, zabezpieczając pojazd. Kierowca swoją brawurą stworzył poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Szczęśliwie w tym zdarzeniu nie brały udziału żadne osoby trzecie – w innym przypadku mogłoby dojść do poważnego wypadku.

Podczas poruszania się po drogach publicznych należy pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz o konieczności stosowania się do znaków. Chodzi nie tylko o nasze własne bezpieczeństwo, ale także pozostałych uczestników.

RadioZET/MS

Oceń