Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kierowca ciężarówki wjechał w trzy osoby stojące przy przejściu

29.06.2017 12:01

W internecie pojawiło się nagranie z wypadku, do którego doszło 12 maja 2017 roku na drodze krajowej 5 w Prusicach.

Kierowca ciężarówki wjechał w trzy osoby stojące przy przejściu fot. kadr z wideo

Kierowca ciężarówki nie zachował ani należytej odległości względem poprzedzającego samochodu, ani szczególnej ostrożności w okolicach przejścia dla pieszych. Widząc zatrzymujące się auto przed tzw. „zebrą”, przez wzgląd na nadmierną prędkość podjął próbę ominięcia go. Niestety wjechał wprost w trzyosobową rodzinę stojącą przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia zginął mężczyzna. Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana helikopterem do szpitala. Dziecko zaś zabrała karetka pogotowia.

Widząc tego rodzaju sytuacje, zatrważające krew w żyłach, aż prosi się o ustawienie fotoradaru w tak newralgicznym miejscu:

Niebezpieczne zdarzenie stanowi również przestrogę dla wszystkich brawurowych kierowców. Przekraczając prędkość wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doprowadzić do tragedii.

Na pochwałę zasługuje czujna postawa osoby siedzącej za kierownicą białego Audi, która monitorowała sytuację w lusterkach. Kierowca wpierw podjął decyzję o przepuszczeniu pieszych, po czym widząc zagrożenie przyspieszył. Niewykluczone, że gdyby prowadzący ciężarówkę nie zmieniał toru jazdy, tylko hamował, doszłoby do niewielkiej stłuczki…

RadioZET/MS

Oceń