Kierowca ciężarówki zapatrzony w Kubicę

12.06.2017 11:58

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie zarejestrowane kamerą pokładową, na którym widać kierowcę ciężarówki dość odważnie pokonującego zakręty… I to pomimo wilgotnej nawierzchni.

Kierowca ciężarówki zapatrzony w Kubicę fot. kadr z wideo

Zawodowy kierowca dynamicznie pokonywał kolejne zakręty, momentami stosując się do zasady wykorzystywania całej szerokości jezdni, starając się dojeżdżać do wierzchołka zakrętu. Tym sposobem prowadzący był w stanie z większą prędkością przejeżdżać kolejne łuki. To jednak wcale nie oznacza, że tak należy robić na drodze publicznej.

Sęk w tym, że amator szybkiej jazdy momentami wyjeżdżał nawet połową szerokości pojazdu na przeciwny pas ruchu. Przy pechowym zbiegu okoliczności mogłoby wtedy dojść do zderzenia czołowego. Zatem swoim zachowaniem powodował zagrożenie w ruchu drogowym i niewykluczone, że nie stosował się do ograniczeń prędkości.

Poruszając się po drogach publicznych należy wziąć pod uwagę również innych kierowców. W końcu w razie popełnienia przez nas błędu, inne osoby mogą na tym ucierpieć – doznać poważnego, nieodwracalnego uszczerbku na zdrowiu lub nawet zginąć. Dlatego wskazane jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. I to bez wyjątku.

RadioZET/MS

Oceń