Zamknij

Kierowca jechał 130 km/h autostradą pod prąd

Redakcja
13.06.2017 12:44
Kierowca jechał 130 km/h autostradą pod prąd
fot. kadr z wideo

11 czerwca 2017 roku prawidłowo jadący kierowca nagrał za pomocą kamery pokładowej delikwenta, który w okolicach Zamku Spiskiego na Słowacji jechał około 130 km/h autostradą pod prąd.

Każdy z nas popełnia błędy. W niektórych miejscach kierowcy wręcz notorycznie jeżdżą pod prąd, często nie mając pojęcia o popełnianym wykroczeniu. Pół biedy jeśli to relatywnie rzadko uczęszczane uliczki, gdzie wszyscy jeżdżą powoli szukając wolnych miejsc parkingowych. Znacznie gorzej jeśli to autostrada lub droga szybkiego ruchu… Jednak żeby zabłądzić i wjechać na taki odcinek drogi, kierowca musiałby zignorować szereg oznaczeń.

Niestety zdarzają się i tacy. Poczynania jednego z takich delikwentów zostały zarejestrowane kamerą umieszczoną na pokładzie prawidłowo jadącego samochodu:

Pamiętajmy o tym, że poruszając się autem mamy obowiązek przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Nie chodzi tylko o to, że niedostosowanie się do zasad może skutkować nałożeniem mandatu karnego przez policjanta lub zakończyć się sprawą w sądzie. Najistotniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego też powinniśmy pamiętać o zapinaniu pasów, nieprzekraczaniu prędkości, ustępowaniu pierwszeństwa. Nie należy także omijać pojazdów, które stoją przed pasami dla pieszych oraz wyprzedzać w niedozwolonych miejscach. Jednak za jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń należy uznać jazdę pod prąd drogą ekspresową lub autostradą. Skutki ewentualnej kolizji czołowej przy tak dużych prędkościach mogą być tragiczne. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że osoby biorące udział w takim wypadku mogą ponieść śmierć na miejscu lub doznać trwałego uszczerbku na zdrowiu. Równie mocno trzeba wystrzegać się jazdy pojazdem mechanicznym po spożyciu alkoholu lub innych niedozwolonych substancji.

RadioZET/MS

Rozwiąż quiz

Skąd pochodzą marki motoryzacyjne?

Skąd pochodzi Mazzanti?
mazzanti

Skąd pochodzi Mazzanti?