Rozbił Dodge’a Vipera jadąc na prostej drodze

03.04.2017 12:04

Tylny napęd, duża moc i wysoki moment obrotowy w połączeniu z niedoświadczonym, lekkomyślnym kierowcą to idealny przepis na katastrofę. Przekonali się o tym świadkowie zdarzenia zarejestrowanego telefonem komórkowym.

Rozbił Dodge’a Vipera jadąc na prostej drodze fot. kadr z wideo

Osoba opuszczająca imprezę o nazwie „Cars & Coffee” w Knoxville w Tennesse straciła panowanie nad swoim pojazdem i wypadła z drogi. Tym bardziej ten incydent może zaskakiwać zważywszy na fakt, że kierowca poległ na prostej, suchej, dwupasmowej drodze. Z drugiej strony Dodge Viper jest samochodem bardzo trudnym w prowadzeniu. Napędzany może być 8,3-litrowym silnikiem V10 o mocy 500 KM lub 8,4-litrowym o mocy 600 KM.

Przy czym dysponując takim autem na co dzień, właściciel może spokojnie, stopniowo przesuwać granice własnych możliwości. Już nie wspominając o możliwości lepszego poznania samochodu na torze wyścigowym. Różnorodnych obiektów tego typu w USA nie brakuje.

Jednak uniwersalną receptą na bezwypadkową jazdę jest szanowanie przepisów ruchu drogowego oraz trzymanie się zasady ograniczonego zaufania względem pozostałych kierowców.

RadioZET/MS

Oceń