Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kierowca przysnął. Jechał wprost pod ciężarówkę

01.08.2017 13:30

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym zobaczymy wypadek kierowcy samochodu osobowego. Powodem zdarzenia było zaśnięcie za kierownicą.

Kierowca przysnął. Jechał wprost pod ciężarówkę fot. kadr z wideo

Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową znajdującą się w pojeździe sennego uczestnika ruchu drogowego, poruszającym się po dwukierunkowej drodze. Kierowca powoli zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, wprost pod jadącą z naprzeciwka ciężarówkę. Całe szczęście, że osoba siedząca w ciągniku siodłowym zachowała czujność i zjechała na pobocze, dzięki czemu uniknięto zderzenia czołowego.

Kierowca auta osobowego w ostatnim momencie odbił w prawo, mocno szarpiąc kierownicą. W wyniku wykonania tak gwałtownego manewru, pojazd wpadł w poślizg, którego nie udało się opanować. Dachował:

Poszkodowany i tak może mówić o ogromnym szczęściu. Sądząc po szkodach, wyszedł z tego bez większego szwanku. W przypadku zderzenia czołowego z pewnością byłoby znacznie gorzej.

Ten film stanowi przestrogę przed jazdą samochodem w przypadku niewyspania. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez fundację AAA, senni kierowcy mogą być równie niebezpieczni, co pijani.

Kierowcy, którzy spali 60 lub 120 minut krócej od zalecanych 7 godzin w dziennym cyklu są niemalże dwukrotnie bardziej narażeni na ryzyko wypadku. To szczególnie szokujące wnioski, zważywszy na fakt, że zdaniem The Centers for Disease Control and Prevention aż 35% prowadzących śpi krócej, niż powinno. I ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach wypadków.

RadioZET/MS

Oceń