Zamknij

Kierowcy aut dostawczych będą jeździć z tachografami? Ważna decyzja PE

Maciej Walasek
10.04.2019 12:31
kierowca ciężarówki
fot. Pixabay

Kierowcy aut dostawczych będą mieli liczony czas pracy tachografem, tak samo, jak kierujący ciężarówkami. Wszystko za sprawą Parlamentu Europejskiego, który już przyjął odpowiednie przepisy.

Wszyscy kierujący samochodami dostawczymi o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 2,4 tony będą na równych prawach z kierowcami ciężarówek. Do tej pory przepisy dotyczyły osób pracujących za kierownicą pojazdów ciężarowych. Teraz nastał czas zmian. Parlament Europejski zmienił rozporządzenie.

Zagłosuj

Czy dodanie tachografów dla aut dostawczych to dobra decyzja?

Liczba głosów:

Tachografy: Jakie zmiany będą wprowadzone dla kierowców aut dostawczych?

Nowymi zasadami zostaną objęci kierowcy busów i vanów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 2,4 tony, wykorzystywanych w międzynarodowym transporcie drogowym. Takie osoby będą mogły pozwolić sobie na regularne przerwy. Wszystko przez wyposażenie takich aut w cyfrowe tachografy. Sam kierujący będzie posiadał imienną kartę, na której będą zapisywane takie dane jak: czas prowadzenia pojazdu, postoju i dyspozycja. Przepisy w tej kwestii już zostały zmienione przez Parlament Europejski. Teraz rozporządzenie musi być zaakceptowane przez Radę UE.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW