Zamknij

Kierowcy bezmyślnie omijali korek na autostradzie [WIDEO]

Redakcja
01.08.2018 15:45
kierowcy na autostradzie A1
fot. kadr z wideo

W niedzielę na autostradzie A1 doszło do karambolu. Niektórzy kierowcy, którzy utknęli na zablokowanej trasie, nie chcieli czekać, aż służby odblokują przejazd i znaleźli nietypowy sposób na pokonanie drogi.

Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności karambolu, do którego doszło w niedzielę na autostradzie A1 w kierunku Łodzi. Oprócz tego funkcjonariusze muszą jeszcze wytłumaczyć zachowanie niektórych zmotoryzowanych, którzy nie zamierzali czekać na odblokowanie trasy. Wielu kierowców postanowiło opuścić korek i jechać pod prąd przez korytarz życia.

Co prawda, mundurowi potwierdzili, że pozwolono kilku kierującym na taki manewr, ale zgodę udzielono niektórym pojazdom, aby służby mogły dojechać na miejsce wypadku. Tymczasem zmotoryzowani masowo zaczęli opuszczać autostradę pod prąd. Jeszcze inni wpadli na pomysł pokonania stromej skarpy. Jednak jazda po trawie mogła być tragiczna w skutkach i spowodować ugrzęźnięcie samochodów w miękkiej ziemi. Dlatego, zamiast ułatwić sprawę służbom ratunkowym, kierowcy mogli tylko dołożyć im problemów.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk już zapowiedział akcję, która ma dokształcić polskich kierowców w tworzeniu korytarza życia. Dodatkowo minister zamierza wprowadzić do taryfikatora mandatów karę za utrudnianie ruchu pojazdom ratowniczym w akcji.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/onet.pl/MW