Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kierowcy ciężarówek na potęgę ignorują zakaz wyprzedzania na autostradzie A4

23.11.2017 13:05

Policjanci ujawnili blisko 1150 wykroczeń dotyczących zakazu wyprzedzania przez ciężarówki na dolnośląskim odcinku A4.

Kierowcy ciężarówek na potęgę ignorują zakaz wyprzedzania na autostradzie A4 fot. materiały prasowe

Od 7 czerwca 2017 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wprowadziła stałe znaki zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na kolejnych odcinkach, tj. pomiędzy węzłami Kostomłoty, a Gościsław na obu jezdniach oraz pomiędzy węzłami Udanin, a Budziszów na jezdni północnej.

Łączna długość ograniczeń na dolnośląskim odcinku autostrady A4, która liczy ponad 190 kilometrów, wynosi już łącznie ponad 40 kilometrów. Wprowadzone rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu na dolnośląskim odcinku autostrady A4, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie powstających zatorów na odcinku pomiędzy Wrocławiem, a Legnicą oraz usprawnienie ruchu samochodów osobowych.

Mimo że przyjęte rozwiązania obowiązują już od czerwca 2017 roku, to nadal niestety nie wszyscy kierowcy samochodów ciężarowych stosują się do wprowadzonych na autostradzie przepisów i rozwiązań. Do chwili obecnej dolnośląscy policjanci ruchu drogowego, prowadząc działania na rzecz bezpieczeństwa na autostradzie, ujawnili już blisko 1150 tego typu wykroczeń.

Za niestosowanie się do zakazu wyprzedzania grozi mandat w wysokości do 500 zł i 5 punktów karnych. Przy okazji policjanci przypominają o zachowaniu bezpiecznego odstępu względem pozostałych pojazdów. Ma to na względzie również poprawę bezpieczeństwa.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń