Zamknij

Kiki Challenge – nowe wyzwanie w Polsce

Redakcja
02.08.2018 14:00
Kiki Challenge
fot. Instagram

W internecie pojawiła się nowa moda. Wyzwanie Kiki Challenge polega na tańcu przy otwartych drzwiach toczącego się samochodu. W akcję zaangażowali się również celebryci, ale nikt nie mówi o zagrożeniach, które za tym idą.

Na początku lipca na Instagramie komik Shiggy opublikował film, na którym tańczy do piosenki Drake’a. Całość miała miejsce na drodze, a internauci natychmiast podchwycili pomysł na stworzenie nowego wyzwania. Kiki Challenge polega na tańczeniu wokół toczącego się pojazdu i nagraniu tego przez otwarte drzwi.

W sieci pojawiło się mnóstwo filmików od osób, które podjęły wyzwanie. Moda dotarła do Polski, a swoje próby wstawiły m.in. prezenterka telewizyjna, Marcelina Zawadzka i modelka Sandra Kubicka. Jednak policja przestrzega przed nowatorską akcją i grozi, że takie występy na drodze publicznej mogą zakończyć się mandatem w wysokości od 500 do nawet 1000 zł.

Innymi zagrożeniami jest ryzyko, że taka osoba może przewrócić się i zostać potrącona przez samochód. Jeszcze gorzej może być w przypadku, kiedy auto potrąci pieszego albo wpadnie na inny pojazd. W takiej sytuacji kierowca może stracić prawo jazdy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW