Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kobieta jednego dnia została dwukrotnie zatrzymana za jazdę po alkoholu

25.05.2017 11:06

Policjanci z Kalisza 23 maja 2017 roku dwukrotnie zatrzymali do kontroli 41-latkę siedzącą za kierownicą Volkswagena Polo w stanie nietrzeźwości.

Kobieta jednego dnia została dwukrotnie zatrzymana za jazdę po alkoholu fot. policja.pl

Za pierwszym razem funkcjonariusze interweniowali po anonimowym zgłoszeniu. Według relacji świadka siedząca za kierownicą kobieta spożywała alkohol, po czym odjechała z parkingu. Na miejsce udał się patrol policji, który następnie zatrzymał wskazany pojazd do kontroli.

I rzeczywiście od kierowcy czuć było woń alkoholu. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zabrali prawo jazdy i zatrzymali samochód, przekazując kluczyki do wytypowanej przez kobietę osoby.

Parę godzin później ci sami funkcjonariusze dostrzegli po raz drugi tego samego Volkswagena Polo, prowadzonego przez 41-latkę. Po raz kolejny podjęto interwencję. Tym razem badanie alkomatem wykazało 1,4 promila w wydychanym powietrzu. Policjanci podjęli decyzję o odholowaniu pojazdu na policyjny parking.

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to jeden z najpoważniejszych grzechów kierowców. Pijane osoby nie są w stanie tak szybko i sprawnie reagować na bodźce, mają problem z koordynacją, oceną odległości i stanowią ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Wielokrotnie dochodzi do poważnych wypadków z ich udziałem, w których szkody odnoszą postronne osoby.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zdarza Wam się wsiadać za kierownicę po spożyciu?

Oceń