Kobieta nie zatrzymała się przed znakiem stop. 8 osób w szpitalu

05.09.2017 11:57

3 września 2017 roku, około godziny 16:00, 57-latka jadącą Dacią Duster, od strony miejscowości Huty Szumy, w kierunku Suśca, dojeżdżając do skrzyżowania nie zatrzymała się przed znakiem stop. Przez nieustąpienie pierwszeństwa doszło do wypadku z udziałem prawidłowo jadącego Forda.

Kobieta nie zatrzymała się przed znakiem stop. 8 osób w szpitalu fot. policja.pl

Oba auta w wyniku uderzenia wpadły do przydrożnego rowu. Fordem, oprócz 31-letniego kierowcy, podróżowały jeszcze cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 8 lat. Wszyscy z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitala. Do placówki medycznej również trafiły osoby poruszające się Dacią, w tym dwoje 57-latków i jedna osoba w wieku 14 lat.

Kierującej rumuńskim samochodem zatrzymano prawo jazdy za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i niedostosowanie się do znaku „stop”. Uczestnicy ruchu drogowego zobligowani są do bezwzględnego zatrzymania się przed tym ostatnim i upewnienia, czy bezpiecznie mogą kontynuować jazdę, włączając się do ruchu lub przejeżdżając przez tory kolejowe. Za niedostosowanie się do przepisów grozi mandat karny w wysokości 100 zł.

RadioZET/MS

Oceń