Zamknij

Kobieta vs. mężczyzna. Kto lepiej radzi sobie za kierownicą?

Redakcja
17.04.2018 10:35
kobieta za kierownicą
fot. Shutterstock

Statystyki ujawnione przez policję pokazują, że w ciągu ostatnich 17 lat wzrosła liczba wypadków spowodowanych przez kobiety. Jednocześnie odnotowano spadek liczby kolizji wywołanych przez mężczyzn.

Chociaż uważa się, że to kobiety uchodzą za bardziej rozsądne za kierownicą, powszechnie panująca opinia mówi, że zdecydowanie nie radzą sobie na polskich drogach. Kiedy porównamy liczby z wypadków spowodowanych przez kierowcę danej płci, dane wcale nie są na korzyść dla kobiet.

SKODA OCTAVIA — model oferujący przestrzeń i technologię w jednym modelu

Według policyjnych statystyk to mężczyźni stanowią fundament bezpieczeństwa na naszych drogach. W tej grupie zmotoryzowanych zanotowano spadek ilości kolizji o prawie 15 tysięcy w ciągu ostatnich 17 lat, czyli o ponad 40%.  Jeśli chodzi o kobiety, to zamiast poprawy mamy stabilizację, która oscyluje wokół 6,5 tysięcy zdarzeń rocznie.

Zagłosuj

Kto lepiej prowadzi samochód?

Liczba głosów:

W 2001 roku co szósty wypadek spowodowała kobieta. Natomiast w roku ubiegłym kobiety były sprawczyniami co trzeciej kolizji. Wzrost wypadków wywołanych przez panie może wiązać się ze zwiększającą się liczbą kobiet z prawem jazdy. W tej chwili stanowią około 40% kierowców na drogach.

W porównaniu do 2006 roku dokument uprawniający do kierowania pojazdami posiadało 3,9 miliona pań. Z kolei trzy lata temu było ich już blisko 8 milionów. Patrząc jak najbardziej obiektywnie, za kierownicą najczęściej zasiadają mężczyźni. W 2015 roku prawem jazdy mogło się pochwalić aż 11,9 mln panów.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Kierowcy zlekceważyli znaki i jechali pod prąd [WIDEO]

Zmiany w opłatach za egzamin praktyczny na prawo jazdy. Kto na nich skorzysta?

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW