Zamknij

Kobieta zgłosiła próbę kradzieży samochodu. Kamera pokazała, że to był wiatr [WIDEO]

Redakcja
06.12.2018 14:16
parking
fot. ---

Na parkingu w Jasienicy doszło do nietypowego zdarzenia. Kobieta zaparkowała auto na wydzielonym miejscu parkingowym, ale kiedy wróciła, zauważyła, że jej pojazd stoi kilka miejsc dalej. Zaskoczona natychmiast zawiadomiła dyżurnego.

Kobieta zaparkowała na parkingu Komisariatu Policji w Jasienicy. Gdy wróciła na miejsce, okazało się, że auto znajdowało się nie tam, gdzie powinno. Stało o kilka miejsc parkingowych dalej, tyłem do chodnika. Przestraszona kobieta zgłosiła zdarzenie dyżurnemu i zrelacjonowała, że pozostawiła pojazd w innym miejscu. Dodatkowo samochód był zaparkowany przodem, a nie tyłem do chodnika.

Funkcjonariusze sprawdzili nagranie z monitoringu. Jednak na materiale nie widać, żeby ktokolwiek wsiadał do auta. Aczkolwiek sam pojazd powoli wyjeżdżał z parkingu jak gdyby nigdy nic. Na nagraniu widzimy, jak skręca w prawo, wycofuje i parkuje tyłem na przejściu dla pieszych.

Mundurowi szybko wyjaśnili, że kobieta po zaparkowaniu nie zaciągnęła hamulca ręcznego i nie wrzuciła biegu. Samochód pozostawiony „na luzie” był łatwym celem dla…  wiatru, który wówczas mocno dawał o sobie znać i przestawił auto.

Finalnie kierująca doniosła na samą siebie. Mimo że w momencie zdarzenia nie znajdowała się w pojeździe, dostała pouczenie.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/slaska.policja.gov.pl/MW