Zamknij

Kobiety próbowały podnieść auto, by ułatwić sobie parkowanie

Redakcja
08.05.2017 13:56
Kobiety próbowały podnieść auto, by ułatwić sobie parkowanie

Na filmie nagranym kamerą monitoringu widać czerwony samochód, którego kierowca usiłował zaparkować między dwoma pojazdami. Po niespełna minucie nieudanych prób, pasażerka wysiadła z pojazdu, by nawigować koleżankę. Ich wysiłki na nic się zdały.

Dwie kobiety można docenić za ich wyobraźnię oraz pomysłowość. W pewnym momencie obie starały się podnieść tył samochodu, by ułatwić manewr parkowania. Po raz kolejny poniosły klęskę. Nie zdołały tego dokonać nawet z pomocą ochroniarza, który zainteresował się sytuacją. Po około 5 minutach do akcji wkroczyła kolejna osoba. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu, wycofał, mocniej skręcił koła, po czym wjechał na miejsce parkingowe. Zwrócił kluczyki, podszedł do zaparkowanego obok auta i odjechał:

Nic dziwnego, że w trakcie egzaminu na prawo jazdy należy wykazać się umiejętnością parkowania. Bardzo dużo kierowców ma z tym problem, co potwierdziły badania wykonane w Wielkiej Brytanii.30% osób unika parkowania równoległego, gdy tylko to możliwe. Sporo ludzi żywi obawy przed parkowaniem tyłem, czy sytuacją wymagającą nagłego zatrzymania się.

Na szczęście naprzeciw kierowcom wychodzą producenci samochodów, którzy w wielu swoich modelach oferują systemy ułatwiające parkowanie, w tym czujniki, kamery oraz asystentów parkowania.

Tak nowoczesnych rozwiązań zabrakło wszystkim osobom, które zostały uwzględnione na liście TOP 10 mistrzów parkowania i… destrukcji.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Macie problem z parkowaniem?

Liczba głosów: