Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kobiety próbowały podnieść auto, by ułatwić sobie parkowanie

08.05.2017 13:56

Na filmie nagranym kamerą monitoringu widać czerwony samochód, którego kierowca usiłował zaparkować między dwoma pojazdami. Po niespełna minucie nieudanych prób, pasażerka wysiadła z pojazdu, by nawigować koleżankę. Ich wysiłki na nic się zdały.

Kobiety próbowały podnieść auto, by ułatwić sobie parkowanie

Dwie kobiety można docenić za ich wyobraźnię oraz pomysłowość. W pewnym momencie obie starały się podnieść tył samochodu, by ułatwić manewr parkowania. Po raz kolejny poniosły klęskę. Nie zdołały tego dokonać nawet z pomocą ochroniarza, który zainteresował się sytuacją. Po około 5 minutach do akcji wkroczyła kolejna osoba. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu, wycofał, mocniej skręcił koła, po czym wjechał na miejsce parkingowe. Zwrócił kluczyki, podszedł do zaparkowanego obok auta i odjechał:

Nic dziwnego, że w trakcie egzaminu na prawo jazdy należy wykazać się umiejętnością parkowania. Bardzo dużo kierowców ma z tym problem, co potwierdziły badania wykonane w Wielkiej Brytanii.30% osób unika parkowania równoległego, gdy tylko to możliwe. Sporo ludzi żywi obawy przed parkowaniem tyłem, czy sytuacją wymagającą nagłego zatrzymania się.

Na szczęście naprzeciw kierowcom wychodzą producenci samochodów, którzy w wielu swoich modelach oferują systemy ułatwiające parkowanie, w tym czujniki, kamery oraz asystentów parkowania.

Tak nowoczesnych rozwiązań zabrakło wszystkim osobom, które zostały uwzględnione na liście TOP 10 mistrzów parkowania i… destrukcji.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Macie problem z parkowaniem?

Oceń