Kobiety uwielbiają SUV-y. W czym tkwi ich fenomen?

28.09.2017 10:56

Dla współczesnych producentów SUV-y są najczęściej gotowym przepisem na sukces. Spora w tym zasługa kobiet, które wręcz uwielbiają wszelkiej maści crossovery.

Kobiety uwielbiają SUV-y. W czym tkwi ich fenomen? fot. materiały prasowe

Jak wynika z informacji zebranych przez JATO Dynamics, w pierwszym kwartale 2017 roku 30% wszystkich zarejestrowanych aut stanowiły właśnie SUV-y, które przy okazji odnotowały wzrost względem analogicznego okresu poprzedniego roku o 15%. Crossoverom w drodze na szczyt pomogła właśnie płeć piękna.

Kobiety dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa, a co za tym idzie – skłaniają się ku masywniejszym pojazdom. Spore rozmiary zewnętrzne oznaczają większą strefę zgniotu, ale także znacznie przestronniejsze wnętrze. Nie bez znaczenia są także siedzenia na wysokości pośladków – ułatwiają wsiadanie oraz zapewniają wyższą pozycję za kierownicą, która pozytywnie wpływa na widoczność.

Za ich wyborem przemawia większy prześwit, a także bardzo często możliwość wyboru jednej z dwóch odmian napędowych – na jedną lub obie osie. Paradoksalnie jednak zdecydowanie częściej są one kupowane w tym pierwszym wariancie. W Polsce rynek nowych aut 4x4 jest bardzo skromny – w 2014 roku sprzedano 2278 egzemplarzy, co stanowi zaledwie 2% całości.

Co więcej, producenci odpowiadają na potrzeby klientów i wypuszczają na rynek coraz więcej aut w nadwoziu SUV. W efekcie większy wybór crossoverów pozytywnie wpływa na ich popularność.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteś za podniesieniem kar za przekroczenie prędkości?

Oceń