Zamknij

Kolejna dostawa nieoznakowanych BMW. Gdzie je można spotkać?

Redakcja
16.07.2018 09:49
nieoznakowane BMW
fot. policja.pl

Od końca ubiegłego roku kierowcy muszą uważać na nowe nieoznakowane samochody policji. W ostatnim czasie ich liczba wzrosła, a mundurowi otrzymali kolejne 50 pojazdów.

Dziennik.pl podaje, że w maju bieżącego roku rozpoczęło się wydawanie drugiej dostawy policyjnych samochodów BMW 330i xDrive. Łącznie funkcjonariusze mają dostać 140 aut. Każdy z pojazdów ma być wyposażony w napęd na cztery koła i dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 252 KM. Ich prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a „setkę” mają uzyskiwać w 5,8 sekundy.

Nieoznakowane samochody BMW: Gdzie je można spotkać?

Poznaliśmy miejsca, do których trafiły nowe pojazdy. Po cztery auta znalazły się w KWP w Białymstoku i Krakowie. Po trzy egzemplarze dostała Komenda Stołeczna Policji, a także KWP w Lublinie i Gorzowie Wielkopolskim. Natomiast po dwa pojazdy otrzymały komendy w Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Łodzi, Kielcach i Katowicach. Z kolei we Wrocławiu, Szczecinie i Radomiu dostarczono po jednym egzemplarzu.

Trzecia i jednocześnie ostatnia dostawa policyjnych BMW ma mieć miejsce pod koniec tego roku. Wówczas funkcjonariusze otrzymają kolejne 50 nieoznakowanych pojazdów.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/dziennik.pl/MW