Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejna dostawa nieoznakowanych BMW. Gdzie je można spotkać?

16.07.2018 09:49

Od końca ubiegłego roku kierowcy muszą uważać na nowe nieoznakowane samochody policji. W ostatnim czasie ich liczba wzrosła, a mundurowi otrzymali kolejne 50 pojazdów.

nieoznakowane BMW fot. policja.pl

Dziennik.pl podaje, że w maju bieżącego roku rozpoczęło się wydawanie drugiej dostawy policyjnych samochodów BMW 330i xDrive. Łącznie funkcjonariusze mają dostać 140 aut. Każdy z pojazdów ma być wyposażony w napęd na cztery koła i dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 252 KM. Ich prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a „setkę” mają uzyskiwać w 5,8 sekundy.

Nieoznakowane samochody BMW: Gdzie je można spotkać?

Poznaliśmy miejsca, do których trafiły nowe pojazdy. Po cztery auta znalazły się w KWP w Białymstoku i Krakowie. Po trzy egzemplarze dostała Komenda Stołeczna Policji, a także KWP w Lublinie i Gorzowie Wielkopolskim. Natomiast po dwa pojazdy otrzymały komendy w Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Łodzi, Kielcach i Katowicach. Z kolei we Wrocławiu, Szczecinie i Radomiu dostarczono po jednym egzemplarzu.

Trzecia i jednocześnie ostatnia dostawa policyjnych BMW ma mieć miejsce pod koniec tego roku. Wówczas funkcjonariusze otrzymają kolejne 50 nieoznakowanych pojazdów.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/dziennik.pl/MW

Oceń