Zamknij

Kolejne nieoznakowane policyjne BMW wyjechały na polskie drogi. Gdzie je można spotkać?

Redakcja
29.01.2018 16:03
Kolejne nieoznakowane policyjne BMW wyjechały na polskie drogi. Gdzie je można spotkać?
fot. policja.pl

Wcześniej informowaliśmy o najnowszych nieoznakowanych radiowozach BMW 330i xDrive, które trafiły do pomorskich jednostek terenowych. Zobacz, gdzie spotkasz kolejne radiowozy niemieckiej marki. 

W tej chwili policja otrzymała łącznie 40 nowych aut. Nieoznakowane BMW można już spotkać na drogach w okolicach Częstochowy. Kierowcy powinni zwracać uwagę na ciemnografitową "trójkę" na katowickich tablicach rejestracyjnych. Dziennik.pl informuje, że po trzy pojazdy trafiły w ręce Komendy Stołecznej Policji, KWP Wrocław, KWP Kraków, KWP Gdańsk oraz KWP Poznań.

Natomiast po dwa samochody zostały przekazane Komendzie Wojewódzkiej w Białymstoku, które poruszają się m.in. po drodze S8, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie, Opolu, Radomiu, Szczecinie i Rzeszowie.

Zagłosuj

Czy kiedykolwiek zostałeś zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz?

Liczba głosów:

To dopiero początek

Ostatecznie drogówka ma otrzymać aż 140 nowych nieoznakowanych radiowozów BMW 330i xDrive. Policjanci powinni je dostać do 26 października tego roku. Dzięki temu, kierowcy oprócz Opli Insigni i Skody Superb będą musieli zwracać także uwagę na ciemne BMW serii 3.

Najnowsze modele niemieckiej marki są zaopatrzone w silnik 2.0 turbo o mocy 252 KM, automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na cztery koła. Dodatkowo wszystkie auta będą wyposażone w najnowsze wideorejestratory Videorapid 2A, należących do polskiej firmy Zurad.

RadioZET.pl/Dziennik.pl/mw