Zamknij

Kolizja drogowa podzieliła internautów. Kto jest winny? [WIDEO]

Redakcja
12.10.2018 12:50
wypadek w Gdyni
fot. kadr z wideo

Na jednej z ulic w Gdyni doszło do wypadku. Na nagraniu widzimy, jak kierowca hondy zmienia pas i wjeżdża wprost pod nadjeżdżający pojazd jadący prawidłowo. Jednak w sieci rozgorzała dyskusja na temat zachowania obu kierowców.

Nagranie opublikowane na serwisie YouTube pokazuje wypadek na jednej z ulic w Gdyni. Kierowca jadący autem marki Honda nie zachował szczególnej ostrożności i wymusił pierwszeństwo, zmieniając pas.

Zagłosuj

Który z kierowców jest winny kolizji?

Liczba głosów:

Samochód jadący prawidłowo miał zainstalowaną kamerę, która udokumentowała całe zajście. Kiedy materiał trafił do sieci, nagranie wywołało mnóstwo komentarzy. Jedni wstawili się za kierowcą hondy i oskarżyli drugiego zmotoryzowanego o brawurę i brak próby hamowania. Drudzy poparli kierowcę jadącego prawidłowo, pisząc, że kierujący hondą próbował wyprzedzić pojazdy jadące za nim i bezkarnie przejechał linię ciągłą.

Warto zaznaczyć, że kolizja mogła skończyć się tragicznie. Tuż po zderzeniu jedno z aut mogło wjechać na chodnik, na którym stał pieszy. Na szczęście do tego nie doszło.

– Tak to się kończy, gdy ulicę w mieście traktuje się jak tor wyścigowy i pędzi po niej w okolicy 100 km/h. W Niemczech zapewne skończyłoby się orzeczeniem winy obu kierowców – napisał jeden z internautów.

Czy taki finał byłby najbardziej sprawiedliwy?

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/YouTube/MW