Kompilacja nieuważnych rodziców w ruchu drogowym

15.05.2017 10:10

W serwisie YouTube pojawił się filmik, będący kompilacją niebezpiecznych zachowań nieodpowiedzialnych rodziców. To przestroga przed tym, jak nie należy postępować...

Kompilacja nieuważnych rodziców w ruchu drogowym fot. kadr z wideo

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie czyhają na drodze, starając się minimalizować ryzyko doprowadzenia do niebezpiecznych sytuacji. Choćby z uwagi na to, że w razie wypadku, można doznać trwałego uszczerbku na zdrowiu lub nawet ponieść śmierć. Szczególnie jeśli to my jesteśmy pieszymi lub rowerzystami. To właśnie ta grupa, obok motocyklistów, jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo.

Na filmach nagranych kamerą pokładową zobaczymy skrajnie nieodpowiedzialnych rodziców, sprawiających wrażenie jakby byli przeświadczeni o nieśmiertelności swojej i swoich pociech. Wyjeżdżanie wózkiem zza samochodu przy niedostatecznej widoczności nie zasługuje na pochwałę, tylko karygodną naganę. Tak samo zostawianie „ 4 kółek” na drodze, przy krawężniku, jak również pozostałe niezbyt przemyślane zachowania:

Nie zabrakło także rodziców, którzy nie pilnowali swoich dzieci, przez co wbiegały one pod nadjeżdżające samochody. Internauci przy okazji publikacji tego filmu zwrócili uwagę na to, że sporo przypadków miało miejsce w strefach zamieszkania. Nie zmienia to jednak faktu, że niezależnie od szerokości i długości geograficznej, wszystko rządzi się tymi samymi prawami. Nawet jeśli mamy pierwszeństwo, nie chcemy się narażać… Dlatego należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteście uważnymi pieszymi?

Oceń