Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kompilacja z lekkomyślnymi pieszymi

13.07.2017 13:50

Twórca kanału RoyalJordanian zaprezentował zbiór filmów z udziałem – jak to sam określił – „naszych ukochanych pieszych”. Motocyklista nagrał różne sytuacje drogowe z przechodniami, tworząc z nich kompilację.

Kompilacja z lekkomyślnymi pieszymi fot. kadr z wideo

W najnowszej produkcji zobaczymy lekkomyślnych pieszych, którzy niezależnie od miejsca, czy wskazań sygnalizacji świetlnej, mają czelność wchodzić na jezdnię, stwarzając zagrożenie przede wszystkim dla nich samych. Można odnieść wrażenie, że wiele osób, mimo łamania przepisów, zachowuje się tak, jakby mieli pierwszeństwo.

Motocyklista każdorazowo straszy „śmiałków” robiąc tzw. przygazówki. Jedni biorą to do siebie, przepraszają, przyspieszają kroku. Inni z kolei – mają to gdzieś i kontynuują bezmyślną przechadzkę po drodze.

Oglądając to nagranie, zaskakiwać może liczebność osób, które decydują się na przechodzenie w niedozwolonych miejscach lub przy braku dostatecznej widoczności odważnie wychodzą zza pojazdów.

Film można potraktować jako przestrogę przed tym, jak nie należy zachowywać się w ruchu drogowym. Szczególnie piesi i rowerzyści są narażeni na odniesienie groźnego uszczerbku na zdrowiu przy okazji jakiejkolwiek, nawet niewielkiej kolizji.

RadioZET/MS

Oceń