Zamknij

Konferencja Orlenu i Williamsa: Co zyska koncern dzięki umowie z legendarnym zespołem?

Redakcja
30.01.2019 14:37
Konferencja Orlenu i Williamsa: Co zyska koncern dzięki umowie z legendarnym zespołem?
fot. PAP

– PKN Orlen, zawierając umowę z zespołem Williams Racing, w barwach której w Formule 1 startuje Robert Kubica, ma charakter biznesowy. Kontrakt będzie przede wszystkim wzmacniał rozpoznawalność marki Orlen – oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Orlen zorganizował specjalną konferencję poświęconą inauguracji współpracy z Williamsem. Prezes Daniel Obajtek podkreślał, że dla Orlenu jest to umowa biznesowa, która zdecydowanie będzie firmę wzmacniała na arenie międzynarodowej i przyniesie efekty biznesowe. „Orlen jest firmą międzynarodową, której produkty są obecne w 90 krajach na sześciu kontynentach, a 60 proc. naszych obrotów i przychodów pochodzi z rynków zewnętrznych” – przypomniał Obajtek.

PKN Orlen: Co zyska na umowie z Williamsem?

– Umowa jest dwuletnia, ale jak firma się już angażuje, to wiąże dłuższe nadzieje z Formułą 1. To jest inwestycja, która musi trwać. Na pewno ta umowa bardzo mocno spina się biznesowo i będzie miała efekty biznesowe – oświadczył.

Jak podkreślał prezes, w umowie Orlen ma też gwarantowaną promocję swoich produktów przez Williamsa. „Musimy budować naszą rozpoznawalność, tak jak to robią inne koncerny. Chcielibyśmy być generalnie marką bardziej rozpoznawalną poza granicami kraju. Z naszych badań wynika, że nasza rozpoznawalność jest zdecydowanie niższa niż innych koncernów, a poprzez taki kontrakt budujemy tą rozpoznawalność” – mówił Obajtek.

Według niego przez akwizycję Lotosu Orlen stanie się jeszcze większą firmą, która „zdecydowanie bardziej musi konkurować”. „Razem z wejściem na Słowację to wszystko spina się w wizję potężnej firmy, budującą siłę również poza granicami kraju” – powiedział. „Musimy patrzeć z perspektywy kilku lat, mamy stacje w Niemczech, w Czechach pod różnymi markami i być może za parę lat zrobimy rebranding tych stacji, ale w momencie, gdy nasza rozpoznawalność będzie zdecydowanie większa” – dodał Obajtek.

Robert Kubica wraca do F1

Robert Kubica przyznał, że powrót po ośmiu latach do rywalizacji w Formule 1 wywołuje w nim dużo emocji. „Jakbym debiutował po raz kolejny” – zaznaczył podczas konferencji. Kubica wraca do rywalizacji w Formule 1 po prawie dziewięciu latach przerwy. Po raz ostatni wystąpił w niej pod koniec 2010 roku, a kilka miesięcy później uległ wypadkowi podczas Rajdu Ligurii. Doznał obrażeń ręki i z tego powodu nie mógł startować w F1. W listopadzie 2018 roku został zakontraktowany jako kierowca wyścigowy Williamsa. Wcześniej przez kilkanaście miesięcy pełnił funkcję kierowcy testowego tego teamu. Oficjalne testy przed rozpoczęciem sezonu zaplanowano na 18–21 lutego oraz 26 lutego–1 marca w Barcelonie. Pierwszy wyścig – o Grand Prix Australii w Melbourne – odbędzie się 17 marca.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/MW