Koniec z korkami na autostradzie A1? Rewolucyjna metoda poboru opłat!

09.07.2018 14:09

Wkrótce na autostradzie A1 korki mogą pozostać jedynie wspomnieniem. Wszystko przez nową metodę płatności automatycznej, która rozpoznaje tablice rejestracyjne.

autostrada

Wystarczy, że kierowca pobierze aplikację autopay transport, założy konto, poda swoje dane, nr tablicy rejestracyjnej pojazdu i numer karty płatniczej. W praktyce wygląda to w ten sposób, że zmotoryzowany uruchomi aplikację i podjedzie do specjalnie wydzielonej bramki AmberGO. Jego tablica zostanie rozpoznana w systemie, a szlaban się podniesie. Natomiast przy zjeździe opłata zostanie pobrana automatycznie.

– To proste, bezpieczne i szybkie rozwiązanie, które zwiększy komfort i skróci czas uiszczania opłaty, pozwalając tym samym zmniejszyć zatory w ruchu na bramkach w okresie największego natężenia wakacyjnych podróży – przekonuje Michał Adamczyk, minister infrastruktury.

Myślisz, że znasz się na polskich autostradach? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Aktualnie nowatorski system ma charakter pilotażowy, a korzystać z niego mogą wyłącznie auta z polskimi rejestracjami. Test odbywa się na odcinku Rusocina-Nowa Wieś w obu kierunkach. Jeśli wynik eksperymentu będzie pozytywny, system płatności obejmie całą autostradę A1 w wakacje, 2019 roku.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/innpoland.pl/MW

Oceń