Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Koniec z kradzieżą aut „na walizkę”? Spory sukces samochodowej marki

28.03.2018 12:17

Wygląda na to, że złodzieje mogą zapomnieć o metodzie „na walizkę”. Land Rover jako pierwszy zdołał zabezpieczyć samochody z systemem bezkluczykowym.

złodziej fot. Shutterstock

Najnowsza technologia zastosowana w samochodach jest rajem dla kierowców. Jednak w ostatnim czasie stała się ich przekleństwem. Wszystko za sprawą nowej metody złodziei, którzy do kradzieży nowych modeli zaczęli używać walizki. Urządzenie oszukuje system bezpieczeństwa auta, dzięki czemu przestępcy mogą bez żadnych problemów wsiąść do naszego pojazdu i odjechać.

Mimo to klienci nie zrezygnowali z korzystania z tego systemu, ale zaczęli wyposażać swoje pojazdy w kolejne zabezpieczenia oraz starali się przechowywać kluczyki w specjalnym pojemniku. Wielu zmotoryzowanych zwyczajnie zdawało sobie sprawę z poziomu ryzyka.

Tymczasem brytyjska marka samochodowa Land Rover jako pierwsza zdołała zabezpieczyć auta z systemem bezkluczykowym. Koncern testował modele Discovery i Range Rover, które nie pozwoliły potencjalnym złodziejom na dostanie się do samochodu. W razie, gdyby przestępcom udało się dostać do pojazdu, niemożliwe byłoby uruchomienie silnika.

Rozwiązanie zastosowane przez Brytyjczyków jest niezwykle proste: auto sprawdza czas komunikacji pomiędzy samochodem a kluczykiem. Jeśli trwa on dłużej niż zazwyczaj, to znaczy, że sygnał z kluczyka został wzmocniony i ktoś próbuje go ukraść.

Jednak na razie to pierwszy krok, który daje nadzieję na zwiększenie bezpieczeństwa przed kradzieżą auta. Kto jak kto, ale złodzieje są jednymi z tych, którzy uważnie śledzą najnowsze rozwiązania technologiczne.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Obywatele Gruzji okradali kierowców metodą „na kolec”

Jak uchronić samochód przed kradzieżą?

RadioZET.pl/MW

Oceń