Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Koniec ze spekulacjami. Oto nowy Jeep Wrangler 2018

29.11.2017 10:57
xxx zet

Po miesiącach spekulacji, publikacji zdjęć szpiegowskich, wizualizacji, Jeep oficjalnie zaprezentował Wranglera, który zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles.

Koniec ze spekulacjami. Oto nowy Jeep Wrangler 2018 fot. materiały prasowe

Wrangler oparty został o całkowicie nową klasyczną ramę ze zmodernizowanym zawieszeniem i aluminiowymi panelami nadwozia. W efekcie auto jest lżejsze w stosunku do poprzednika o około 90 kilogramów i jednocześnie sztywniejsze. Pod maską pracować może m.in. jednostka 3.6 V6 Pentastar o mocy 285 KM i 352 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracujący z 6-biegową skrzynią ręczną lub automatem o 8 przełożeniach. Alternatywą jest 2-litrowy motor turbodoładowany, generujący 268 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W przyszłości gama silnikowa ma zostać rozszerzona o 3-litrowego turbodiesla.

Moment obrotowy może być przekazywany na tylne koła lub obie osie i podobnie jak w modelu, który zastępuje, do wyboru mają być różne warianty. Jednym z nich będzie terenowy Rubicon dostępny z 33-calowymi oponami terenowymi, elektronicznie rozłączanymi stabilizatorami przechyłów, wzmocnionymi błotnikami oraz zmodyfikowanym zawieszeniem.

Poza poprawieniem i tak dobrych właściwości terenowych, Jeep poświęcił sporo czasu na udoskonalenie wnętrza. Nawet w podstawowych wariantach znajdziemy system multimedialny Uconnect znany z modeli grupy FCA z ekranem o przekątnej 5, 7 lub 8,4 cali, oferujący Apple CarPlay, Android Auto, Wi-Fi hotspot, dwa porty USB i dwa porty 12V.

Sprzedaż w USA Jeepa Wranglera rozpocznie się w styczniu 2018 roku.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Lubisz auta terenowe?

Oceń