Zamknij

Kontrole drogowe: Na to oszustwo decyduje się coraz więcej kierowców

Redakcja
22.10.2018 10:27
samochody ciężarowe
fot. Piotr Kamionka East News

Rzeszowscy inspektorzy ITD w ciągu ostatnich dni natknęli się na nietypowe przypadki. Wielu zmotoryzowanych, chcąc oszukać czas pracy, zaczęło jeździć na cudzych kartach kierowcy.

Na rzeszowskich drogach podkarpacki ITD zatrzymywał pojazdy głównie z powodu niewłaściwego zabezpieczonego ładunku. W trakcie sprawdzania samochodów okazało się, że kierowcy dopuścili się dużo poważniejszych przewinień. Kontrolerzy wykazali, że rośnie liczba zmotoryzowanych, którzy używają cudzych kart kierowców. Dzięki temu kierujący unikają odpoczynków na rzecz dłuższej jazdy.

W ubiegłym tygodniu inspektorzy przyłapali na gorącym uczynku trójkę kierowców, którzy przewozili towary na terenie kraju oraz na trasach międzynarodowych.

Jazda na cudzej karcie kierowcy: Co za to grozi?

Za jazdę na cudzej karcie możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 2000 zł. Oprócz tego osobnych kar nie unikną przewoźnicy, którzy muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi wynoszącymi 3000 zł. Ponadto kary mogą dotknąć przedsiębiorców za przekroczenie obowiązujących norm czasu pracy.

Dwóch kierowców skontrolowanych przez ITD otrzymało kary na łączną kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Podkarpaccy kontrolerzy zatrzymali wszystkie nielegalne karty kierowców. Dokumenty zostały wysłane do organu, który je wydał.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motofakty.pl/MW