Kontrolerzy opłat i strażnicy miejscy łączą siły przeciwko źle parkującym kierowcom

22.01.2019 10:11

Samochody zaparkowane w niedozwolonych miejscach dają się we znaki pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. W najbliższym czasie kontrolerzy opłat razem ze strażnikami miejskimi mają połączyć siły, aby przeciwdziałać temu zjawisku.

blokada koła fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce rozpoczyna walkę ze źle zaparkowanymi pojazdami. Do tej pory Zarząd Dróg Miejskich mógł jedynie sprawdzać, czy kierowcy zapłacili za parkowanie. Jednak tamtejsi pracownicy nie mogli w żaden sposób zareagować, jeśli auto było pozostawione np. przy przejściu dla pieszych.

Wobec narastającego problemu ze źle pozostawionymi autami znaleziono rozwiązanie w postaci łączonych patroli strażników miejskich i kontrolerów opłat. Służby będą mogły ukarać mandatem jednocześnie za nieprawidłowe parkowanie i za nieopłacenie postoju.

– W ten sposób zwiększamy skuteczność działania: nie ma potrzeby wzywania osobnego patrolu straży miejskiej, aby podjął interwencję. Mamy nadzieję, że dzięki temu coraz więcej kierowców będzie miało świadomość, że parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych jest wykroczeniem i może się przyczynić do tragicznego wypadku – poinformowano na stronie internetowej ZDM-u.

Poza wystawieniem mandatu łączony patrol będzie mógł założyć blokadę na koło oraz wydać dyspozycję o usunięcie źle zaparkowanego pojazdu. Jeżeli pomysł sprawdzi się w Warszawie, być może inne polskie miasta pójdą za przykładem stolicy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/zdm.waw.pl/MW

Oceń