Korek na drodze ekspresowej. Kierowcy zawracają i jadą pod prąd

17.07.2017 12:50

Kierowca jadący na drodze ekspresowej natrafił na zator i przy okazji zarejestrował wyczyny niesfornych uczestników ruchu drogowego, którzy nie mieli oporów, by zawrócić i jechać pod prąd pasem rozpędowym.

Korek na drodze ekspresowej. Kierowcy zawracają i jadą pod prąd fot. kadr z wideo

Oglądając takie nagrania można odnieść wrażenie, że kierowcy w obliczu zatorów niekiedy zachowują się zupełnie tak, jakby nagle nastało bezprawie. Podejmują irracjonalne manewry, usiłując zrobić wszystko, by tylko nie tracić czasu na stanie w korku. Następuje swoistego rodzaju przyzwolenie na zasadzie takiej, że skoro inni łamią przepisy ruchu drogowego, to również oni mogą:

Jednak niezależnie od okoliczności powinniśmy pamiętać o zachowywaniu zdrowego rozsądku i przestrzeganiu przepisów. Niestosowanie się do zasad znacząco zwiększa ryzyko na doprowadzenie do kolizji, w której potencjalnie ucierpieć może nie tylko sam pirat drogowy, ale przede wszystkim postronni uczestnicy ruchu drogowego.

Jazda pod prąd na takim odcinku również może znacząco utrudnić dotarcie służbom ratowniczym na miejsce zdarzenia, o ile doszło np. do wypadku.

RadioZET/MS

Oceń