Zamknij

Krakowski pościg za 12-latkiem. Był pod wpływem narkotyków

Maciej Walasek
19.03.2019 13:04
policja
fot. Flickr

Policjanci z Krakowa dokonali nietypowego zatrzymania. Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali 12-latka, który wcześniej uderzył w radiowóz. Nastolatek znajdował się pod wpływem narkotyków.

W ubiegłym tygodniu policjanci patrolujący nieoznakowanym radiowozem okolice os. Ruczaj byli świadkami nietypowego zdarzenia. Uwagę mundurowych zwrócił pojazd marki Opel Corsa, który wykonał nagły manewr skrętu. Ponadto samochód miał zaparowane szyby. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za autem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca Opla nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. W trakcie pościgu kierujący przejechał na czerwonym świetle. Jednocześnie od strony pasażera zaczęły wypadać przez okno niewielkie przedmioty. W końcu pojazd zatrzymał się kilka ulic dalej. Kiedy policjanci podeszli do kontroli, auto nagle ruszyło i uderzyło w radiowóz. Okazało się, że za kierownicą siedział 12-latek. Oprócz niego w pojeździe znajdowali się też: 24-latka z 16-letnim pasażerem.

Na miejsce zostali wezwani policjanci z drogówki z drugim patrolem, który zajął się porzuconymi przedmiotami, którymi okazały się aluminiowe zawiniątka z zawartością suszu roślinnego. Po badaniach okazało się, że w opakowaniach znajdowała się marihuana. Nastolatek, który został zatrzymany, był pod wpływem środków odurzających.

Podczas czynności 16-latek przyznał się do posiadania i udzielania narkotyków 12-latkowi. Teraz nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/malopolska.policja.gov.pl/MW