Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Biskup poświęcił samochody w kabriolecie BMW [ZDJĘCIA + WIDEO]

02.08.2018 08:31

W Tychach odpust parafii św. Krzysztofa zgromadził tłumy wiernych. Wielu z nich przybyło do kościoła samochodami, które poświęcił nowo mianowany biskup, jadący 430-konnym kabrioletem BMW.

ksiądz święci samochody w kabriolecie BMW fot. Twitter

We wszystkich kościołach święto patrona kierowców, czyli św. Krzysztofa, zawsze jest hucznie obchodzone. Jednak w Tychach było jeszcze bardziej uroczyście, ponieważ na mszy pojawiło się wielu wybitnych duchownych. Mszę odprawił abp senior Damian Zimoń, ale samochody poświęcił już biskup nominat, Grzegorz Olszewski. Duchowny oprócz samochodów poświęcił również łódź miejscowej straży pożarnej.

Sytuacja szybko obiegła media społecznościowe i zdobyła spory rozgłos. Auto, którym jechał biskup, to BMW M4 cabrio, którego cena zaczyna się od 402 600 zł. Samochód jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik o mocy dokładnie 431 KM. Do setki rozpędza się w 4,6 s. Portal Dziennik Zachodni podaje, że to nie pierwsza taka sytuacja, gdzie księża święcili pojazdy w aucie bez dachu. Kilka lat temu jechali zmodyfikowanym fiatem 126p. Nie wiadomo, czy samochód należał do jednego z duchownych.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl, dziennikzachodni.pl/MW

Oceń