Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Księża i górnicy, ale nie tylko! Kupujesz samochód? Pracownicy tych branży mogą liczyć na duże zniżki

12.12.2017 12:40
xxx zet

Niektóre grupy zawodowe mają prawo do pokaźnych rabatów. Wiele marek samochodów daje zniżki lekarzom, prawnikom czy policjantom. Jednak na listach producentów znajdują się również pracujący w innych branżach.  

zniżki na samochody fot. East News

Ceny samochodów w autoryzowanych salonach mogą przyprawić o zawrót głowy. Czasami klienci decydują się negocjować, a jeszcze inni czekają na akcje rabatowe, które najczęściej mają miejsce pod koniec roku. Jednak nie każdy zmotoryzowany wie, że niektórzy producenci mają specjalne oferty dla kupujących z konkretnych branż. Jest wiele grup zawodowych, które mogą skorzystać z opłacalnej oferty. Obok lekarzy czy prawników ze zniżki opiewającej na kilka tysięcy złotych możesz być również ty. Sprawdź, która marka proponuje najwięcej. 

Audi 

Niemiecki producent z Bawarii posiada rabaty dla wielu grup zawodowych.  Na liście znajdziemy: lekarzy, sędziów, prokuratorów, adwokatów, komorników, architektów, doradców inwestycyjnych, notariuszy i maklerów papierów wartościowych. Zniżki ustalane są indywidualnie.

Peugeot i Renault 

U francuskich firm oferty wyglądają nieco inaczej. Peugeot i Renault nie mają listy zawodów, lecz okresowe akcje promocyjne dla danych branży. W przeszłości propozycje dotyczyły pracowników służby zdrowia i służb mundurowych. Wówczas rabaty na samochody z segmentu B i C sięgały nawet do 35%. Później tańsze auto mogli kupić duchowni, architekci, ale znalazła się promocja również dla górników. Innymi słowy, chcąc zakupić auta francuskich firm, należy śledzić jego akcje reklamowe. 

Volkswagen

Niemiecka marka posiada określoną listę dla danych branży, które mogą liczyć na zniżki na konkretne modele. Rabaty sięgają 10%. Mogą z nich skorzystać: lekarze, prawnicy, farmaceuci, księża, architekci, weterynarze i geodeci.

Volvo 

Szwedzka firma posiada rabaty dla klientów, które ustalane są indywidualnie. Na liście znajdują się takie branże jak: oficerowie Wojska Polskiego, duchowni, lekarze, wykładowcy akademiccy, a także dziennikarze.

Chevrolet

Amerykańska marka motoryzacyjna należąca do koncernu General Motors nie żałuje zniżek dla niepełnosprawnych. Oprócz nich, rabaty dotyczą taksówkarzy, nauczycieli, rolników czy pracowników służby zdrowia. Jednak promocje nie dotyczą każdego modelu.

Opel

Niemiecki producent oferuje wybrane modele dla lekarzy i stomatologów, prawników, pracowników służb mundurowych i nauczycieli. Na stronie marki znajduje się informacja, że jeśli kupujący reprezentuje inną grupę zawodową, ma przyjść do punktu dealerskiego i sprawdzić czy może liczyć na specjalne warunki.

Kia

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo oferuje rabaty głównie dla pracowników służb mundurowych, osób niepełnosprawnych, rolników, lekarzy, architektów, farmaceutów oraz nauczycieli akademickich.

Oceń