Zamknij

Kukiz'15 domaga się zniesienia opłaty paliwowej

Redakcja
24.05.2018 09:17
tankowanie paliwa
fot. Piotr Jedzura East News

Kukiz’15 postanowił walczyć z rosnącymi cenami paliwa. W związku z tym partia złożyła projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową.

W Sejmie został złożony projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową. Stanisław Tyszka z Kukiz’15 zaznaczył, że celem partii jest obniżenie cen, a nie ich podwyższanie. Wicemarszałek Sejmu przekonywał, że około 9 proc. kosztów domowego budżetu obejmuje koszty związane z transportem.

— My chcemy obniżać, a nie podwyższać ceny paliw, stąd projekt likwidacji opłaty paliwowej — mówił Tyszka. — Dzięki likwidacji opłaty paliwowej cena benzyny zmniejszy się o 13 groszy na litrze, a cena oleju napędowego spadnie o 29 groszy. To pokazuje zupełnie inną filozofię myślenia o państwie.

Polityk Kukiz’15 uważa, że po  wprowadzeniu przez PiS opłaty paliwowej dojdzie do kolejnego wzrostu cen paliw. Wicemarszałek tłumaczył, że ten pomysł jeszcze bardziej da się we znaki kierowcom, którzy będą musieli być przygotowani na kolejny wzrost cen, które mają pójść o 10 groszy w górę.

Opłata paliwowa: Kukiz'15 domaga się likwidacji

To byłby mocny cios dla wszystkich zmotoryzowanych, którzy wciąż muszą liczyć się z ogromnymi kosztami. W rozmowie z Radiem ZET Krzysztof Romaniuk, dyrektor ds. analiz rynku paliw wyjaśnił, że podwyżki cen paliw mogą trwać do dwóch tygodni. Stanisław Tyszka domaga się likwidacji opłaty paliwowej.

— To wpłynęłoby na radykalne zmniejszenie szarej strefy i na zwiększony popyt na paliwa. W związku z tym liczymy na to, że budżet w ogóle by nie ucierpiał, a jeżeli by ucierpiał, to rząd poprzez uszczelnienie VAT-u ma dużo wyższe dochody i byłby w stanie rekompensować sobie te spadki dochodów — podkreślił. — My bardzo prosimy o przyjęcie projektu Kukiz'15 i o likwidację opłaty paliwowej.

To nie pierwszy likwidacyjny projekt Kukiz’15. Wcześniej partia zgłosiła już program likwidacji m.in.: gabinetów politycznych w samorządach, Polskiej Organizacji Turystycznej, obniżenia podatku VAT na e-booki, e-prasę i zniesienia akcyzy na samochody osobowe.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW