Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

LEGO Porsche 911 (1:8) w crash teście przy 46 km/h

24.05.2017 11:16

Eksperci z ADAC złożyli miniaturowe Porsche 911 z klocków LEGO Technic i poddali je testowi zderzeniowemu przy prędkości 46 km/h. Następnie pochwalili się tym nagraniem w internecie.

LEGO Porsche 911 (1:8) w crash teście przy 46 km/h fot. kadr z wideo

Współczesne samochody muszą spełniać wiele wyśrubowanych norm. Standardy wprowadzono w interesie ludzi – na rzecz między innymi środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa. Z generacji na generacje pojazdy coraz skuteczniej ochraniają przewożonych pasażerów. Zatem pomysł przeprowadzenia crash testu z udziałem samochodu z klocków LEGO może wydawać się szalony…

I rzeczywiście taki jest. Nic dziwnego, że autko w rozmiarze 1:8 (w stosunku do pełnowymiarowego Porsche 911 GT3 RS) w wyniku uderzenia rozpadło się na części pierwsze. Strefa zgniotu nie sprawdziła się tak dobrze, jak w prawdziwej „dziewięćsetjedenastce”, co też widać na filmie:

Porsche LEGO Technic kosztuje 299,99 euro. W zestawie znajdziemy 2704 elementy. Sama zabawka jest przeznaczona dla osób w wieku powyżej 16 lat. Pojazd mierzy 57 centymetrów długości, 25 centymetrów szerokości i 17 centymetrów wysokości.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Sugerujecie się wynikami testów zderzeniowych?

Oceń