Zamknij

Łada wstrzymuje produkcję modelu Priora

Redakcja
24.05.2018 14:31
Łada Priora
fot. LADA Facebook

Kończy się historia jednego z najpopularniejszych modeli Łady – Priora. Rosyjska marka zdecydowała się zakończyć produkcję po 20 latach.

Łada Priora była odświeżoną wersją słynnej Samary. Auto było produkowane przez 22 lata, a teraz tuż przed wakacjami zniknie z oferty firmy. Z początku model został nazwany 110 i dopiero po liftingu zmieniono nazwę na Priora. Samochód był jednym z najtańszych dostępnych w Polsce. 17 lat temu auto kosztował 31 000 zł.

Model ma 4,26 m długości, 1,68 m szerokości i 1,42 m wysokości. Rozstaw osi to 2,49 m. W naszym kraju auto rywalizowało z Daewoo Nexią. Jednak cenowo rosyjski samochód był bardziej zbliżony do Daewoo Matiza. W jego cenie można było kupić 78-konną Ładę z silnikiem o pojemności 1,5 l i niezłym wyposażeniem. Dwie dekady temu w wersji podstawowej można było otrzymać: elektryczne sterowane przednie szyby, centralny zamek i metalizowany lakier.

Łada Priora zostanie zapamiętana jako jeden z pierwszych pojazdów, w którym zamontowano fabryczną nawigację dostosowaną do rosyjskiego systemu Glonass.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW