Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lamborghini papieża Franciszka wystawione na aukcję

09.05.2018 09:54

W sobotę Lamborghini Huracan RWD zostanie sprzedane na aukcji RM Sotheby’s w Monako. Sportowy samochód został stworzony specjalnie dla papieża Franciszka. Ojciec Święty zaznaczył, że pieniądze przekaże potrzebującym.

Papież Franciszek fot. Twitter

Za stworzenie białego Huracana odpowiada specjalny oddział Lamborghini „Ad Personam”, który zajmuje się konstruowaniem aut zindywidualizowanych. W hołdzie dla flagi Watykanu na karoserii papieskiego pojazdu ulokowano akcenty i paski w złotym kolorze Giallo Tiberino, a cały samochód został pokryty kolorem Bianco Monocerus. Obręcze kół są w czarnym kolorze, a na dachu auta znajdziemy podpis papieża Franciszka.

Nie zapomniano o wyjątkowym wyposażeniu we wnętrzu samochodu. W środku nie brakuje białych akcentów: m.in. elementów obitych białą skórą w odcieniu Bianco Leda Sportivo z żółtym obszyciem. Ojciec Święty nigdy nie jechał luksusowym Lamborghini. Zdaniem ekspertów auto może osiągnąć cenę od 250 do 350 tysięcy euro, czyli około 1,5 miliona złotych.

Papież Franciszek ujawnił, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży Huracana odda potrzebującym. 70% kwoty ma trafić do Iraku do miasta Niniwa, które jest oblegane przez ISIS.

Potrafisz rozpoznać markę samochodu po logo? Rozwiąż QUIZ!

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń