Land Rover nie wyklucza elekrtyfikacji nowego Defendera

13.10.2017 13:36

Brytyjska firma obecnie opracowuje nowej generacji Defendera. Wiele wskazuje na to, że nowy SUV będzie dysponować elektrycznymi odmianami napędowymi.

Land Rover nie wyklucza elekrtyfikacji nowego Defendera fot. materiały prasowe

Podczas oficjalnego wydarzenia promującego Range Rovera Velara, przedstawiciele firmy ujawnili, że już od 2020 roku wszystkie modele oferowane na rynku amerykańskim będą występować w odmianach zelektryfikowanych. Przy czym producent nie wspomniał kiedy dokładnie można spodziewać się debiutu nowego Defendera. Jest jednak innego rodzaju poszlaka…

Motor Authority zostało poinformowane przez Chrisa Marchanda, wicedyrektora Jaguar Land Rover America, o tym planowanej produkcji zelektryfikowanej odmiany Defendera nowej generacji, bez zagłębiania się w szczegóły techniczne.

Brytyjska marka pod parasolem Tata Motors już wkrótce wypuści na rynek Range Rovera Sport plug-in hybrid, w którym jednostka spalinowa współpracuje w tandemie z elektryczną, wyposażoną w baterię o pojemności 13,1 kWh. Niewykluczone, że podobny napęd mógłby trafić do nowego Defendera.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń