Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legendarny „Maluch” wystawiony na aukcji. Cena zwala z nóg

07.01.2019 11:43

Popularnego Fiata 126p, potocznie zwanego „Maluchem” można kupić za bardzo niską kwotę. Jednak na jednej z aukcji internetowej pojawił się egzemplarz, który nie dość, że przejechał jedynie 22 km, to na dodatek został wyceniony na ponad 140 tysięcy złotych.

fiat 126p fot. otomoto.pl

W ostatnich latach zainteresowanie Fiatem 126p zaczęło rosnąć. Coraz więcej osób poszukuje tego wyjątkowego modelu, który do dziś budzi sympatię i stanowi jedną z ikon motoryzacji w czasach PRL-u. Jednak stan większości egzemplarzy pozostawia wiele do życzenia. Mimo tego zapalonym kolekcjonerom udaje się odnaleźć zadbane modele.

Z pewnością jeden z „Maluchów” znaleziony na aukcji internetowej należy do takich perełek, ale ogłoszenie budzi wiele wątpliwości. Przede wszystkim sprzedawca nie podaje żadnych szczegółów samochodu, a dołączone fotografie nie pokazują przodu auta. Jedynie wiemy, że czerwony fiat 126p jest w wersji FL i pochodzi z 1992 roku. Jednocześnie egzemplarz wyróżnia się przebiegiem i ceną.

Samochód pokonał dystans zaledwie 22 km, co świadczy o tym, że to zupełnie nowy pojazd. Na jednym ze zdjęć widzimy fabrycznie zamontowaną folię na podłodze. Ponadto model posiada żółte tablice rejestracyjne, a jego stan został potwierdzony przez rzeczoznawcę.

otomoto fot. otomoto.pl

Cena tego klasyka może przyprawiać o zawrót głowy. „Malucha” wyceniono na gigantyczną kwotę 144 900 zł. W porównaniu do innych zadbanych modeli, ich koszt wynosi blisko 60 tys. zł.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/autokult.pl, otomoto.pl/MW

Oceń