Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legendarny „Maluch” wystawiony na aukcji. Cena zwala z nóg

07.01.2019 11:43
xxx zet

Popularnego Fiata 126p, potocznie zwanego „Maluchem” można kupić za bardzo niską kwotę. Jednak na jednej z aukcji internetowej pojawił się egzemplarz, który nie dość, że przejechał jedynie 22 km, to na dodatek został wyceniony na ponad 140 tysięcy złotych.

fiat 126p fot. otomoto.pl

W ostatnich latach zainteresowanie Fiatem 126p zaczęło rosnąć. Coraz więcej osób poszukuje tego wyjątkowego modelu, który do dziś budzi sympatię i stanowi jedną z ikon motoryzacji w czasach PRL-u. Jednak stan większości egzemplarzy pozostawia wiele do życzenia. Mimo tego zapalonym kolekcjonerom udaje się odnaleźć zadbane modele.

Z pewnością jeden z „Maluchów” znaleziony na aukcji internetowej należy do takich perełek, ale ogłoszenie budzi wiele wątpliwości. Przede wszystkim sprzedawca nie podaje żadnych szczegółów samochodu, a dołączone fotografie nie pokazują przodu auta. Jedynie wiemy, że czerwony fiat 126p jest w wersji FL i pochodzi z 1992 roku. Jednocześnie egzemplarz wyróżnia się przebiegiem i ceną.

Samochód pokonał dystans zaledwie 22 km, co świadczy o tym, że to zupełnie nowy pojazd. Na jednym ze zdjęć widzimy fabrycznie zamontowaną folię na podłodze. Ponadto model posiada żółte tablice rejestracyjne, a jego stan został potwierdzony przez rzeczoznawcę.

otomoto fot. otomoto.pl

Cena tego klasyka może przyprawiać o zawrót głowy. „Malucha” wyceniono na gigantyczną kwotę 144 900 zł. W porównaniu do innych zadbanych modeli, ich koszt wynosi blisko 60 tys. zł.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/autokult.pl, otomoto.pl/MW

Oceń