Legendarny model Toyoty powróci?

20.09.2017 10:08

Wiele wskazuje na to, że Supra nie będzie jedynym sportowym coupe w gamie japońskiego producenta, które ma powrócić po latach nieobecności. Podobny los ma spotkać Celicę.

Legendarny model Toyoty powróci? fot. materiały prasowe

Toyota złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek o zastrzeżenie nazwy Celica. Zdaniem ekspertów zwiastuje to powrót legendarnego modelu, odnoszącego niegdyś sukcesy w sportach motorowych. Niewykluczone, że to właśnie nowa generacja GT86 mogłaby zyskać nową nazwę lub też specjalna edycja tego modelu, choć w tym przypadku opinie są podzielone.

Pierwsza wyprodukowana Celica była tylnonapędowym sportowym coupe. Na przestrzeni przeszło 30 lat – od 1971 do 2006 – powstało 7 generacji tego modelu. Pierwsze trzy zostały oparte na platformie tylnonapędowej, podczas gdy kolejne cztery – na przednionapędowej. W ofercie były odmiany z napędem na obie osie, jak również w nadwoziu kabriolet, czy liftback.

Japończycy coraz większy nacisk kładą na rozwój samochodów o sportowych aspiracjach, dowodem czego są odmiany GMRN, a także deklaracje potwierdzające rozszerzenie oferty hybrydowej o mocniejsze warianty, mające dawać więcej satysfakcji z jazdy.

RadioZET/MS

Sprawdź w quizie, czy potrafisz odgadnąć odległości między miejscowościami:

QUIZ: Odgadnij odległość pomiędzy miejscowościami fot. materiały prasowe
Oceń