Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legia Warszawa dostała nowy autokar

21.02.2018 12:00
xxx zet

Legia Warszawa została pierwszym polskim klubem, który będzie korzystał z najnowszego modelu autokaru Tourismo z 2018 roku. Mistrzowie Polski pokonują w roku około 40 tysięcy kilometrów.

Nowy autokar Legii Warszawa fot. Facebook

Mercedes nie próżnuje. Dopiero co niemiecki producent przedłużył kontrakt z Rogerem Federerem, a teraz dostarczył autokar dla polskiego zespołu. Nowy autokar został dostarczony przez firmę Raf Trans, która oprócz piłkarzy wyprodukowała także pojazd dla koszykarskiej drużyny Legii. Przedsiębiorstwo już kilka lat temu współpracowało ze stołecznym klubem, dlatego budżet zespołu nie ucierpiał tak bardzo.

Przewoźnik zdobył zaufanie podczas euro 2012, kiedy obsługiwał zespoły narodowe, ekipy techniczne oraz sędziów. Firma może również pochwalić się takimi imprezami jak: mistrzostwa świata w siatkówce w 2014 roku, mistrzostwa Europy w siatkówce w 2017, a także Eurobasket w 2009 i 2011.

Najnowszy model Tourismo został wyprodukowany przez Mercedesa. Autokar ma 12,3 metra długości i jest wyposażony w 394-konną jednostkę napędową o pojemności 10,7 l. Oprócz tego pojazd posiada asystenta pasa ruchu, funkcję aktywnego tempomatu, a także system hamowania awaryjnego AEBS.

RadioZET.pl/MW

Oceń