Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Łódź. Nielegalne nocne wyścigi zakończone dachowaniem Lanosa przy 180 km/h

27.11.2017 14:00
xxx zet

Kierowca stuningowanego Daewoo Lanosa podczas nocnego wyścigu, odbywającego się na ulicach Łodzi, stracił panowanie nad autem przy prędkości około 180 km/h i dachował. Zdarzenie zarejestrowano kamerą pokładową umieszczoną w pojeździe.

Łódź. Nielegalne nocne wyścigi zakończone dachowaniem Lanosa przy 180 km/h fot. kadr z wideo

Kierujący ścigał się ze złotym BMW M3. Poprzedzające go auto w pewnym momencie zahamowało. Nastąpiła reakcja łańcuchowa – kierowca Daewoo również wcisnął pedał hamulca i jednocześnie próbował odbić w lewo, po czym stracił panowanie nad samochodem i dachował:

Po wypadku, kierujący Daewoo wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Powyższe zdarzenie stanowi dowód na to, że brawura podczas jazdy po drogach publicznych jest… niewskazana. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien bez względu na wszystko przestrzegać przepisów, mając na uwadze bezpieczeństwo pozostałych osób, jak również i własne.

Nielegalne wyścigi to nie lada problem – pojazdy mknące z prędkościami dochodzącymi do 200 km/h po miejskich drogach stanowią ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń