Zamknij

Lotnisko z rozmachem. Samoloty prowadzi Lamborghini Huracan [WIDEO]

Redakcja
19.12.2018 14:40
Lamborghini Huracan
fot. kadr z wideo

Na lotniskach całego świata możemy znaleźć m.in. samochody z napisem „follow me”, które prowadzą samoloty w trakcie kołowania. W Bolonii maszyny są naprowadzane przez Lamborghini Huracana.

Najczęściej na lotniskach znajdziemy samochody osobowe lub kompaktowe vany, które pomagają w kierowaniu ruchem. Zwykle do tego obowiązku nie potrzeba superszybkich samochodów, ponieważ prędkość kołujących samolotów nie jest taka duża.

Chociaż w wielu miejscach możemy zaobserwować niewielkie i tanie auta, władze portu lotniczego w Bolonii wyszły przed szereg i nie ograniczyły się do zwyczajnych pojazdów. W związku z tym samoloty są prowadzone przez Lamborghini Huracana.

Włoski samochód legendarnej marki to niezwykłe auto, którego osiągi robią niesamowite wrażenie. Pojazd jest wyposażony w 610-konną jednostkę V10 i przyspiesza do „setki” w 3,2 sekundy. Jego prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

To nie pierwszy raz, kiedy Lamborghini pracuje na lotnisku w Bolonii. Dwa lata temu przez jakiś czas, taką funkcję pełnił inny model włoskiego koncernu. Jak widać, spisał się tak dobrze, że postanowiono dalej korzystać z samochodów legendarnej marki.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/moto.wp.pl, YouTube/MW