Lublin. Śmiertelnie potrącił 77-letnią pieszą

23.10.2017 10:59

21 października 2017 roku, po godzinie 5:30, na ulicy Krężnickiej w Lublinie 53-letni obywatel Bułgarii, kierujący Mercedesem Sprinterem śmiertelnie potrącił 77-letnią pieszą przechodzącą przez jezdnię.

Lublin. Śmiertelnie potrącił 77-letnią pieszą fot. policja.pl

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, pracujący pod nadzorem prokuratora wyjaśniającego wszelkie okoliczności wypadku. Z tego też względu drogę zablokowano do około godziny 10:00, organizując przy okazji objazdy. Kierowcę Mercedesa Sprintera przebadano na zawartość alkoholu we krwi – alkomat wskazał wynik 0,00 mg/l.

Jak na razie policja nie ujawnia zbyt wielu szczegółów dotyczących tego zdarzenia. Nie wiadomo czy piesza wtargnęła na jezdnię, czy też kierujący nie zachował dostatecznej ostrożności lub dopuścił do wypadku popełniając wykroczenie drogowe.

Jedno jest pewne – każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zachowywać szczególną ostrożność w newralgicznych miejscach, m.in. na przejściach dla pieszych, a także przejazdach kolejowych. Warto również stosować się do zasady ograniczonego zaufania.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zawsze stosujesz się do zasady ograniczego zaufania?

Oceń