Zamknij

Małe tablice rejestracyjne: Policja będzie karać kierowców

Redakcja
19.02.2019 08:54
policja wystawia mandat
fot. Piotr Jedzura East News

Małe tablice rejestracyjne są nadużywane przez polskich kierowców. Policja zamierza jednak z tym walczyć. Funkcjonariusze zapowiadają wysokie kary.

Małe tablice rejestracyjne na kontrolowanym. Policja rozpoczyna nową akcję, w której będzie karać kierowców, którzy zamówili w wydziale komunikacji małe rejestracje, nie mając ku temu tak naprawdę powodu. Serwis TVN24.pl podaje, że średnio, co miesiąc wydziały komunikacji wydają blisko tysiąc małych tablic. Jednak bardzo często dochodzi do sytuacji, w których zamawiają je ci, którzy nie mają do tego uprawnień.

Małe tablice rejestracyjne: Co za to grozi?

W wybranych wydziałach komunikacji w momencie zamawiania tablic rejestracyjnych o zwężonej czcionce i mniejszych wymiarach trzeba podpisać oświadczenie o świadomości odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych informacji (czy pojazd jest konstrukcyjnie przystosowany do takich „blach”). Należy przy tym pamiętać, że za złożenie oświadczenia niezgodnego z prawdą grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Urzędy jednak nie sprawdzają prawdziwości takiego dokumentu. Z kolei mundurowi już tak.

Małe tablice rejestracyjne: Policja będzie karać nieuczciwych kierowców

Kiedy mamy małą rejestrację w aucie w miejscu, gdzie jest miejsce na tablicę o normalnych wymiarach, łamiemy prawo. Wobec tego funkcjonariusze postanowili wziąć się za oszustów, którym będą zabierać dowody rejestracyjne. Dodatkowo policjanci będą nakładać na zmotoryzowanych 500-złotowe mandaty.

TO POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/tvn24.pl/MW