Marka premium powoli rezygnuje ze skórzanych tapicerek

09.08.2017 13:54

Jednym z producentów oferujących alternatywę dla zwierzęcej skóry jest Land Rover. Klienci konfigurujący Velara mogą zdecydować się na luksusową tapicerkę tkaninową.

Marka premium powoli rezygnuje ze skórzanych tapicerek fot. materiały prasowe

To tzw. „premium alternatywa dla skóry”. Kosztuje więcej od konwencjonalnego materiału w modelu Velar R-Dynamic SE, ale mniej od skóry Windsor. Przygotowywana jest przez duńskiego dostawcę Kvdrat, który pozyskuje materiały z Australii i Nowej Zelandii. W produkcji wykorzystuje również pochodzące z recyklingu tworzywa sztuczne.

Zdaniem szefa studia designerskiego w Land Roverze, Gerry’ego McGoverna, nowa tapicerka jest odpowiedzią na potrzeby rynku:

"

Postawa wobec produktów pochodzenia zwierzęcego ciągle ulega zmianie. Ten cały świat luksusu staje się coraz bardziej wyrafinowany i ludzie zaczynają oczekiwać od firm wyrobów nienaruszających równowagi ekologicznej. Osobiście, byłbym szczęśliwy, gdybym już jutro mógł odejść od skóry. Nie podoba mi się to, że musimy zabijać te wszystkie krowy. Co ważniejsze, myślę, że tkanina daje możliwość stworzenia wnętrza o innym wyglądzie, innego w dotyku. "

Land Rover nie jest pierwszą marką, która obrała właśnie taki kierunek. W wielu sportowych i luksusowych modelach możemy mieć chociażby tapicerkę z Alcantary.

RadioZET/MS

Oceń