Masowe zwolnienia w Tesli

17.10.2017 12:56

Zważywszy na ogromny sukces przedsprzedażowy Tesli Model 3 oraz rozpoczęcie jej produkcji, można byłoby podejrzewać, że firma Elona Muska ma deficyty w postaci zasobów ludzkich. Mimo to, amerykański producent zdecydował się zwolnić setki pracowników.

Masowe zwolnienia w Tesli fot. materiały prasowe

Tesla potwierdziła zeszłotygodniowe plotki dotyczące masowych zwolnień, nie potwierdzając przy tym, czy krążące w mediach liczby są precyzyjne. Jeden z pracowników firmy wspominał o tym, że pracę straciło od 400 do 700 osób. Przedsiębiorstwo produkujące elektryczne samochody pożegnało się z ludźmi z działów administracji, sprzedaży i produkcji.

Co więcej, firma Elona Muska boryka się ze sporymi problemami – realizacja założeń produkcyjnych Modelu 3 nie idzie zgodnie z planem. Z zaplanowanych 1500 sztuk, które miały wyjechać z fabryki w trzecim kwartale tego roku, wyprodukowano zaledwie 260 egzemplarzy, z czego 220 trafiło na rynek.

Tesla Model 3 okazała się znacznie większym sukcesem, niż się tego spodziewano. Amerykańska marka otrzymała 325 tysięcy przedpłat w zaledwie tydzień od momentu przyjmowania zamówień. Taki wynik udało się osiągnąć bez żadnych wydatków na reklamę i marketing.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń