Zamknij

Menedżer Porsche AG w areszcie śledczym w związku z „Dieselgate”

Redakcja
25.04.2018 13:49
Porsche
fot. Porsche Facebook

W ramach śledztwa w sprawie manipulowania oczyszczaniem spalin w pojazdach z silnikami diesla osadzono w areszcie śledczym jednego z menedżerów Porsche AG — poinformował pracowników szef zarządu tej firmy Oliver Blume.

Jako powód aresztowania władze podały groźbę ucieczki i mataczenia.

Prokuratura i policja w Badenii-Wirtembergii oraz w Bawarii przeprowadziła w środę przeszukania w obiektach koncernu Porsche AG. Poinformowano, że śledztwo w związku z podejrzeniem oszustwa i wprowadzającej w błąd reklamy jest prowadzone przeciwko trzem osobom, w tym członkowi zarządu, innemu członkowi kierownictwa oraz osobie, która nie pracuje już w Porsche AG.

Znasz się na samochodach? Sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE!

QUIZ: Rozpoznaj samochód po zdjęciu
Rozwiąż quiz

QUIZ: Rozpoznaj samochód po zdjęciu

QUIZ: Rozpoznaj samochód po zdjęciu
Co to za samochód?
fot. materiały prasowe

Co to za samochód?

— Prokuratura zarzuca tym trzem obwinionym i (firmie) Porsche, że wiedzieliśmy, iż w tych silnikach montowane były niedopuszczalne urządzenia sterujące — napisał w oświadczeniu Blume i podkreślił: „Odpieramy ten zarzut”. Zapewnił, że zarząd robi wszystko, by sprawę wyjaśnić.

W środę koncern potwierdził, że śledczy zabezpieczyli dokumenty. Zapewniono, że Porsche i Audi chcą w pełni współpracować z władzami. Audi — filia Volkswagena — dostarcza m.in. Porsche duże, sześciocylindrowe silniki dieslowskie.

Koncern Porsche był już przedmiotem śledztwa w związku z manipulowaniem przez Volkswagena wynikami pomiarów emisji spalin w samochodach z silnikami diesla. Jesienią 2016 roku Porsche z własnej inicjatywy rozpoczął wycofywanie do serwisu modelu Macan. W lipcu 2017 roku ówczesny minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt zakazał dopuszczania do ruchu modelu Cayenne z trzylitrowym silnikiem dieslowskim.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/MW