Mercedes-AMG żegna G-klasę modelem G65 Final Edition

20.10.2017 12:07

Niemiecki producent samochodów już pracuje nad następcą klasy G. Dlatego też dywizja AMG postanowiła pożegnać aktualny model, tworząc specjalną, finałową edycję G65 AMG.

Mercedes-AMG żegna G-klasę modelem G65 Final Edition fot. materiały prasowe

Zdaniem producenta, ten specjalny wariant G65 AMG – tzw. Final Edition – stanowi odzwierciedlenie udanej historii najpotężniejszego seryjnie produkowanego auta off-roadowego na świecie. Powstanie jedynie 65 egzemplarzy i każdy z nich będzie kosztować co najmniej 310 233 euro w Niemczech. Co klienci dostaną w zamian?

3 4

Samochód z potężnym, 12-cylindrowym silnikiem o pojemności 6 litrów, wspomagany przez dwie turbosprężarki. Jednostka generuje aż 630 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ten ostatni trafia na obie osie za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej przekładni automatycznej. Mercedes potrzebuje zaledwie 5,3 sekundy, by rozpędzić się ze startu zatrzymanego do 100 km/h. Jego maksymalna prędkość została jednak ograniczona elektronicznie do 230 km/h.

3 5

Unikatowy charakter modelu podkreślają liczne brązowe elementy takie jak obwódka osłony chłodnicy, osłony lusterek, środkowa część zderzaka, czy 21-calowe felgi. W podobnym klimacie utrzymane jest wnętrze, w którym znalazła się skórzana tapicerka Designo, a także elementy wykonane z włókna węglowego.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jakie samochody najbardziej preferujesz?

Oceń