Mercedes musi przeprowadzić akcję serwisową. Niemiecki koncern stanowczo odmawia

29.05.2018 13:56

Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego nakazał Mercedesowi przeprowadzenie akcji serwisowej z oprogramowaniem silnika. Jednak niemiecka marka stwierdziła, że tego nie zrobi.

Mercedes Vito fot. Mercedes Benz Facebook

Problem z oprogramowaniem silnika dotyczy modelu Vito z jednostką Diesla o pojemności 1,6 l. Jak uznał niemiecki Federalny Urząd Transportu Drogowego, dwie funkcje systemu kontroli emisji spalin zawarte w oprogramowaniu silnika nie są zgodne z obowiązującymi przepisami. Funkcja odpowiada za utrzymywanie emisji na konkretnym poziomie przez cały czas użytkowania samochodu.

Jednak Mercedes uznał, że nie zorganizuje kampanii serwisowej, ponieważ badanie emisji spalin NEDC nie jest wymagane. W związku z tym niemiecki koncern odwoła się od nakazu władz. Producent zapowiedział przygotowanie własnej interpretacji obowiązujących przepisów, które przedstawi przed sądem.

Mercedes zaznaczył, że model Vito już został objęty akcją serwisową, w której w 3 milionach egzemplarzy wgrywane jest nowe oprogramowanie mające poprawić emisję spalin. W razie nieprzychylnej decyzji sądu marka obiecała wprowadzić narzucane zmiany.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń