Zamknij

Mercedes ogłosił akcję serwisową. Poważna usterka w kilku modelach

Maciej Walasek
21.03.2019 10:28
Mercedes
fot. Mercedes/Facebook

Mercedes rozpoczął akcję serwisową, która obejmuje kilka popularnych modeli. W samochodach niemieckiej marki wykryto usterkę w układzie kierowniczym.

Mercedes opublikował komunikat o akcji serwisowej. Niemiecka marka ostrzega o problemach z pękniętą nakrętką zabezpieczającą w przekładni kierowniczej. W związku z usterką do autoryzowanych punktów wzywani zostaną właściciele trzech modeli: Klasy C (W205), CLS (W257) i klasy E (W213 i W238).

Zagłosuj

Czy akcja serwisowa odbije się na wizerunku Mercedesa?

Liczba głosów:

Mercedes: Co się może stać przez awarię?

Przez pękniętą nakrętkę może dojść do jeszcze groźniejszej awarii. Mercedes podkreśla, że przez oddziaływanie dużych sił na układ kierowniczy, np. kontaktu z krawężnikiem w trakcie parkowania, może dojść do zablokowania układu kierowniczego.

W Polsce akcja serwisowa obejmuje 216 samochodów. Jednak na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie ma dostępnej listy VIN aut, które powinny zgłosić się do warsztatu. Należy skontaktować się z serwisem Mercedesa. Niemniej jednak niemiecki producent zapewnił, że wszyscy właściciele tych pojazdów zostaną poinformowani o kampanii.

TO POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW