Mercedes testuje pierwszy całkowicie elektryczny samochód

17.05.2018 12:31

Mercedes przeprowadza kolejne testy pierwszego w pełni elektrycznego samochodu. Premiera Mercedesa EQC odbędzie się w 2019 roku.

Mercedes EQC fot. Mercedes Facebook

Mercedes chce zdominować konkurencję i od czterech lat regularnie rozwija model EQC. Pierwszy całkowicie elektryczny samochód przez trzy ostatnie zimy i lata był poddawany morderczym testom przy morderczych warunkach od -35 do +50 stopni Celsjusza. Po badaniach przyjdzie pora na sprawdzenie zawieszenia i układu napędowego.

Nie od dziś wiadomo, że przed trafieniem do seryjnej produkcji auto przechodzi szczegółowe testy praktyczne. Mercedes ujawnił, na co w EQC zwrócono szczególną uwagę. Oprócz trwałości układu napędowego, na drogach przeprowadza się testy w zróżnicowanych warunkach. W trakcie badań modelu EQC, niemiecka marka bacznie obserwowała zachowanie elektrycznej jednostki i akumulatora.

Ponadto uwaga pracowników koncernu była skoncentrowana na akustyce, która odgrywa kluczową rolę w pojeździe elektrycznym. W przeciwieństwie do samochodu z agregatem spalinowym, układ napędowy nie wydaje praktycznie żadnych dźwięków, przez co o wiele bardziej słyszalne są m.in. odgłosy opon.

Mercedes EQC: Testy w ekstremalnych warunkach

Chociaż premiera Mercedesa EQC ma mieć miejsce w 2019 roku, niemiecką markę czeka jeszcze sporo pracy z prototypami. Zanim samochód wyląduje na taśmie montażowej, musi odbyć specjalistyczne testy, których rezultat ocenią eksperci z różnych działów. Łącznie w ocenie bierze udział kilkuset pracowników.  

Zanim najnowszy model trafi do sprzedaży będzie musiał przejść wyczerpujące testy w Hiszpanii, gdzie przy wysokich temperaturach sprawdzona zostanie praca klimatyzacji i sprawność układu ładowania akumulatorów. Oprócz kraju na Półwyspie Iberyjskim, Mercedes EQC odwiedzi takie państwa jak: Dubaj, RPA, Chiny, USA, Włochy, Finlandia, Szwecja i Niemcy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW

Oceń